Integracja sensoryczna

Terapia integracji sensorycznej jest potrzebna, aby wszystkie rozwijające się zmysły dziecka zaczęły ze sobą współpracować, jest adresowana przede wszystkim do dzieci , borykającymi się z zaburzeniami odbioru bodźców. Terapia sensoryczna to zajęcia, dzięki którym dziecko lepiej będzie sobie radził na co dzień, a w przyszłości będzie miał mniej problemów w szkole i dorosłym życiu. Terapia sensoryczna i ćwiczenia, które dziecko wykonuje pomogą też w trudnościach z czytaniem i różnych problemach z mową. Im wcześniej dziecko je zacznie, tym lepiej. Terapia przynosi bardzo dobre efekty. Dzięki niej maluch będzie mógł lepiej funkcjonować w otoczeniu, nie zmieni jednak dziecka, które jest w „ciągłym biegu” na dziecko „wyciszone”.