Matematyka MathRiders

Matematyka dla najmłodszych

MathRiders Junior to metoda nauczania matematyki opracowana przez Grupę Edukacyjną Helen Doron. Wchodzi w skład programu MathRiders. Stosuje połączenie innowacyjnych pomysłów, zachęty i rozrywki, aby dzieci zrozumiały podstawy matematyki i aby zmotywować je do kontynuowania indywidualnej przygody z matematyką.

Dlaczego metodologia MathRiders jest tak skuteczna?

• nowoczesne programy, opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej

i pedagogiki wczesnoszkolnej,

• wyszkolona kadra nauczycielska,
  • nauka przez zabawę i zróżnicowane ćwiczenia,
  • interesujące dla dzieci opowiadania, zajęcia ruchowe, muzyczne (również z muzyką klasyczną) i plastyczne,
  • unikalne zeszyty ćwiczeń,
  • zastosowanie metod aktywizacyjnych i motywujących,
  • swobodna, ciepła atmosfera,
  • małe grupy (4-8 osób).

Lekcja MathRiders składa się z kilku elementów:

Gimnastyka umysłu: Tego typu ćwiczenia są szybkie, zabawne i skonstruowane tak, aby zintegrowaćfunkcje prawej i lewej półkuli dla bardziej twórczej i skoordynowanej nauki.

Świadomość muzyki: MathRiders Junior wykorzystuje ścisłe powiązanie matematyki z muzyką, abyrozwijać zdolności arytmetyczne, pobudzać twórcze myślenie i dawać jeszcze więcej frajdy.

Bajki i piosenki: Bogaty świat bajek i piosenek motywuje dziecięce zainteresowanie wszystkim,co związane z matematyką. Uczniowie poznają dawne wynalazki i życie wielkich matematyków.

Zeszyty ćwiczeń: Materiały do nauki zaprojektowano specjalnie dla dociekliwych młodych umysłówMathRiders Junior. Dzięki gradacji trudności zadań, budują one podstawy zrozumienia elementarnych pojęć matematycznych takich, jak liczby, kształty, wzory czy arytmetyka.

Zadania domowe: Dodatkowe zadania dla tych, którzy chcą poćwiczyć w domu (wMathRidersJunior zadania domowe nigdy nie są obowiązkowe).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

W plenerze

Rozdanie dyplomów absolwentom 2021